Autorendi meelespea

MEELESPEA AUTO RENTIJALE VÄLISMAAL

Auto broneerimine

Auto broneerimine - auto rentimisel tuleks broneering ette teha vähemalt 24h enne rendi algust (kõrghooajal minibussidele vähemalt 1 nädal ette). Juhul kui soovite autole ka lisavarustust, tuleks see ette tellida vähemalt 72h.
Auto broneerimiseks vajalikud andmed:
- rentija ees-ja perekonnanimi
- rendi alguse ja lõpu kuupäev
- rendi alguse ja lõpu täpne kellaaeg
- rentimise koht
- lennunumber (lennujaama kontori puhul)
- sõidukitüüp (manuaal/automaat/AC jne.)
- kui omate mõne partneri boonuskaarti, siis selle kaardi number


Kasulik teada

Kasulik teada:
- Auto rentija peab olema vähemalt 21 aastat vana ning nõutav auto juhtimise kogemus on vähemalt 2 aastat (paljudes riikides kehtib alla 25. aastastele klientidele "young driver fee" ehk noore juhi tasu)
- Auto rentimisel on vajalik kehtiv krediitkaart, kallimate autode puhul nõutakse kahte krediitkaarti. Rendi eest saab tasuda nii krediitkaardiga (Visa, Mastercard, Amex, Diner´s Club) kui ka ettemakstud vautšeriga.
- Üldjuhul peab krediitkaart olema autot rentiva isiku nimel.
- Budget võib broneerida kliendi krediitkaardilt kuni 20% suurema summa. Ülebroneeritud rahasumma tagastub 2-3 nädalat pärast rendi lõppu, sõltuvalt pankade infovahetuse kiirusest.
- Üks rendipäev=24h. Kui auto tagastatakse kokkulepitud ajast rohkem kui 1tund hiljem, rakendatakse lisapäeva tariifi.
- Lennujaamast autot rentides lisandub hinnale kohalik lennujaamamaks.
- Rendiautot võib juhtida ainult inimene, kes on vormistatud rendilepingule. Autot võib juhtida ka mõni teine isik, kuid ainult siis kui tema nimi on kantud rendilepingule. Iga täiendava juhi kandmise eest rendilepingule rakendatakse lisatasu.
- Rendilepingule alla kirjutades veenduge, et tellitud kindlustused vastavad Teie soovidele. Alla kirjutatud rendileping on ametlik dokument, mis näitab, et aktsepteerite kirjas olevaid tingimusi. Hilisemaid pretensioone ei võeta arvesse.
- Budgeti autod on reeglina heas korras ja vigastusteta. Kuid võimalike hilisemate sekelduste vältimiseks veenduge juba auto kättesaamisel, et sõiduk on ilma väliste vigastusteta ja puhta salongiga.
- Juhul kui märkate autol vigastust, on Teil õigus paluda selle märkimist rendilepingule. Hilisemaid pretensioone sõiduki nähtavate vigastuste kohta arvesse ei võeta. Vigastuse olemasolul nõudke Budgetilt selle märkimist rendilepingule või vastavale auto seisukorra dokumendile. Vastasel juhul võidakse vigastus hiljem lugeda Teie tekitatuks ning esitatakse kompensatsiooninõue.
- Ühesuuna rentide puhul s.t. auto võetakse ühest linnast/riigist ja jäetakse teise linna/riiki, võidakse rakendada ühesuuna tasu (one way fee või drop off fee). Mõnes riigis rakendatakse äratoomistasu ka sama linna piires ja auto ette viimisel ja toomisel hotellist.
- Budget rendib autod üldjuhul välja täis paagiga. Kui tagastatud auto ei ole täis paagiga, võetakse paagitäitmisteenuse eest tasu (bensiini liitrihind on kallim kui kohalikus bensiinijaamas). Auto tagastamisel täis paagiga paagitäitmistasu ei rakendata.
Ettemakstud kütus on teenus, mis võimaldab auto tagastada ka tühja paagiga. Ostes ette paagitäie kütust võidate mugavuses ja ajas. Teenus on mõeldud neile, kelle läbisõidetavate kilomeetrite hulk on küllalt suur, sest järelejäänud kütuselt tagasiarvestust ei tehta.
- Avarii või varguse korral teatage sellest politseisse ning seejärel informeerige Budgeti kontorit.
- Kliendil on soovitatav teavitada nii autot broneerides kui ka renti alustades klienditeenindajat oma sõiduplaanidest, et teada millised piirangud võivad kehtida renditavale autogrupile reisides ühest riigist teise.
- Alati on soovitatav alles jätta rendilepingu koopia ja renti puudutav lisadokumentatsioon.


Kindlustused

Kindlustused:
- Avariikindlustus (collision damage waiver - CDW) katab auto remontimisele tehtavad kulutused ja administreerimisele tehtavad kulud. Siiski kehtib ka tavalise kindlustuse puhul kliendile omavastutus.
- Varguskindlustus (theft protection - TP) katab kahjud auto varguse korral või varguskatsel autole tekitatud kahju. Siiski kehtib ka tavalise kindlustuse puhul kliendile omavastutus.
- Omavastutuse määr ilma lisakindlustusi ostmata vargus- ja liikluskindlustuse puhul on üldjuhul 639-959 EUR, sõltuvalt riigist ja autogrupist.
- Super CDW ja super TP on mõeldud omavastutuse vähendamiseks miinimumpiirini. Neid saab osta lisatasu eest ning need vähendavad maksimaalselt rentija omavastutust varguse või avarii korral. Superkindlustuste ostmine on võimalik paljudes riikides, kuid mitte igal pool ning neid müüakse ainult kohapeal rendikontoris.
- Reisijakindlustus (personal accident insurance - PAI) laieneb lisaks autojuhile ka kõikidele reisijatele. Osades riikides katab PAI ka pagasikindlustuse.
- Super PAI tingimused on sarnased PAI tingimustega, kuid kindlustuskate on suurem.
- Pagasikindlustus (personal effect protection - PEP).
- Motor Liability Insurance või Additional Liability Insurance korvab kolmandale osapoolele tekitatud kahju. Kindlustuskate on riigiti erinev.

NB! Ülaltoodud kindlustused kehtivad ainult juhul kui kõik lepingus ettenähtud tingimused on kliendi poolt täidetud.

Täiendava informatsiooni saamiseks, võtke palun ühendust Budgeti Tellimiskeskusega.